Hakkımızda

Antik çağlardan bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapan Marmara Adası”nın en önemli gelir kaynağı mermer  olmuştur. Dünyanın dört bir yanına eserlerini ulaştıran bu ada; doğanın sanata dönüştüğünün en önemli kanıtıdır.

2002 yılında Marmara Adası”nda Yusuf Geçgin tarafından kurulan Yusuf Hoca Madencilik olarak, üç kuşaktır Türkiye”deki mermer üretiminde önemli bir yere sahibiz. Kendi ocaklarımızda ürettiğimiz blok mermerleri dünyanın dört bir yanına ulaştırmaktayız. Ve yine kendi ocaklarımızda çıkardığımız ürünleri kendi fabrikamızda profesyonel kadromuz ve son teknoloji makinalarımızla ebatlayarak yurt içi ve yurt dışı pazarlara göndermekteyiz.

Ocaklarımızda yıllık 90.000 ton blok mermer üretimi yapılmakta ve bunun 60 bin tonu blok mermer olarak yurt dışı pazarlarına gönderilmektedir. 30 bin tonluk üretimimiz ise iç pazarda farklı projelerde aranan mermer haline gelmiştir.

Fabrika olarak üretimimiz yıllık 300 bin metrekare olup bunun 200.000 metrekaresi ihraç edilmekte ve 100.000 metrekaresi de iç piyasaya satılmaktadır.

Fabrika ve ocaklarımızda toplam 64 personel çalışmaktadır. 2 ruhsatlı ocak alanımızda 4 ekip vardiyalı olarak çalışmakta ve 2 mühendisin gözetiminde patlatma ve kesme operasyonları düzenlenmektedir.

Yusuf  Hoca Madencilik ülkemizin katma değerini her geçen gün daha da büyütecek ve destek olmaya devam edecektir. Yusuf Hoca Madencilik; Marmara Adası”nın eşsiz doğasından aldığı ilhamla temel değerlerine sahip çıkarak daha büyük yatırımlarla kadrosunu ve makine parkurunu daha da güçlendirip; mermeri sanatla birleştirmeye devam edecektir.

Language »