YUSUF HOCA MERMER

1968 yılında Marmara Adası’nda mermer işçiliği ile iş hayatına atılan Yusuf GEÇGİN aradan geçen süre zarfında azim ve doğrulukla ilk etapta Yusuf Hoca Mermer ve Çelebi Mermer firmalarını kurmuş, ilerleyen yıllarda Deniz Taşımacılığı ve Akaryakıt sektörlerinde faaliyetlerini genişletmiştir.

Mermercilik sektöründe dededen toruna devredilerek yürütülen mermer sanatını mesleğini bilgi, beceri ve tecrübelerini yozlaştırmadan ve geliştirerek yürüten Yusuf Hoca Mermer aldığı eğitimi amacı ilkeleriyle günümüze kadar gelmiş yurtiçi-yurtdışı çalışma deneyimini gözler önüne sererek güvenin ve kalitenin değişmeyen tek adresi olmak için büyük çaba sarf etmiştir. Marmara mermerinde kendine has modelleriyle ve tasarımlarıyla yaşam alanlarınıza farklı bir stil özgürlüğü kazandırmaya çalışan Yusuf Hoca Mermer çatısı altında tecrübeli kadrosuyla dürüstlük ve kalite prensiplerinden hiçbir zaman ödün vermeden devam etmektedir.

Yusuf Hoca Mermer 1998 yılında Marmara Adası Saraylar beldesinde faaliyete başlamıştır. Mermer sektöründe mermer sektörünün ülkemizdeki tarihçesine hâkim, çekirdekten yetişmiş kadrosuyla hızla büyüyen Yusuf Hoca Mermer yarattığı güvenilir kurumsal kimlik ve yapmış olduğu kapsamlı ihracat hamleleri neticesinde oluşan yoğun talepler üzerine 2002 yılında Çelebi Mermeri kurarak sektörde faaliyetlerini geliştirmiştir. Yıllık blok üretimi toplam 40 000 m3 (120 000 ton) seviyesine çıkarak Türkiye nine en büyük mermer üreticileri arasına girmiştir. Yusuf Hoca Mermer Marmara Adasında verimi yüksek kapasiteli ocaklarının sayesinde 2004 yılında yeni nesil teknolojilere uygun standartlarda kurulan fabrikası ile levha ve ebatlı üretimine başlamıştır. Tam olarak otomatik robotlarla desteklenen makine parkuru ile yıllık üretimini 300 000 m2 seviyesine ulaştırmıştır. Mermeri blok ve ebatlı olarak üreten Yusuf Hoca Mermer Türkiye den başka Çin, Ürdün, Suriye Yunanistan, Arnavutluk, İtalya, Irak ve birçok diğer ülkelere ihraç etmektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Müşterilerimizin değişen ve gelişen şartlarını göz önüne alarak ihtiyaç ve beklentilerini doğru algılayıp istenilen şekilde, sürekli ve zamanında karşılayarak müşteri memnuniyetini sağlama

Sektörümüzle ilgili teknolojik gelişmeleri takip ederek üretim ve hizmetlerimizde en gelişmiş teknikleri kullanmak.

Ürün ve hizmet kalitemizi artırmak için çalışmalarımızın çalışmalarımızın katılımını sağlayarak memnuniyetlerini, motivasyonları ve eğitimleri için gereken tedbirleri almak.

Fire oranlarını azaltıp maliyetleri uygun değer seviyeye çekmek ve kalite verimliliği ve rekabet gücü yüksek kuruluş olmak.

Çevreye saygılı, iş ve işçi güvenliğini temel alan, yasal mevzuat şartlarına diğer yerli ve yabancı standartlara uygun üretim yapmak

Kalite yönetim sistemimizi belirli dönemlerde gözden geçirerek etkinlikleri artırmak ve sürekli iyileştirmek.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

MÜŞTERİ ODAKLILIK

Yusuf Hoca Mermer kuruluşundan beri yaptığı birçok yatırımlarla bölgede halka istihdam sağlayarak insanın kalite ve refah seviyesini yükseltmek için çaba göstermektedir. Tüm iş süreçlerini bu geniş görüşlülük doğrultusunda gerçekleştiren Yusuf Hoca Mermer in bu vizyonu hem müşteri memnuniyetini sağlamak hem de kendi çalışanını mutlu etmek.

YARATICILIK

Hizmette sürekliliği sağlamak için girişimci olmak, çağın gerisinde kalmamak için yenilikçi olmak, sektöre yön veren yatırımlar yaparak lider olmak.

DEĞİŞİME AÇIKLIK

Değerleri ve ilkeler doğrultusunda bilgiyi temel alan profesyonel kadrosu ile karşılaştığı projeye özgü özel koşularla ustalıkla değerlendirerek çözüme en kısa sürede ulaşmak.

PROAKTİF OLMAK

Sorunları ve fırsatları önceden tespit etmeye çalışır ve gerekli hareket planlarını geliştiririz. Hatalarının tekrar etmemesi için kalıcı çözümler üretiriz.

SORUMLULUK

Görevlerin yerine getirilmesi için tüm çalışanlarımızın gerekli sorumluluklarını almalarını teşvik eder, bu konuda cesaretlendirir ve destekleriz

DOĞRULUK

Doğruluk vazgeçilmez yaşam tarzımızdır. Kişisel ve iş ilişkilerimizde her zaman dürüstlüğe, yasalara uygunluğu ve şeffaflığı ön planda tutarız.

TAKIM RUHU

Başarılı olmada takın ruhunun önemine inanın, hedeflere ulaşmada birbirimize yardım eder ve takım olarak başarıyı yakalamaktan gurur duyarız.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Yusuf Hoca Mermer Sanayi için öncelikli olan insandır. Markamızın değerini insan kaynağımız oluşturur. İş sağlığı ve güvenliği konusunda personel eğitimi verilir. Tüm çalışma alanlarında gerekli öneller alınır.

ÇEVRE POLİTİKASI

Üretimde, tasarımda başlayarak sürecin her aşamasında ürünlerimizin kullanımından kaynaklanabilecek çevresel etkilerin değerlendirilmesi ve en aza indirilmesi için gerekli önlemler alınmaktadır. Çevre duyarlılığı konusunda tüm personellere gerekli eğitimler verilmektedir.